Įeiti
     
Facebook Twitter
Eiti į pagrindinį puslapį
Švietimo portalas
Paieška
Registruotis    Prisijungti
Priminti slaptažodį
   
 
Veidrodis
2011.01.20
Konferencija „Informacinės ir komunikacinės technologijos mokyklai“

VIRGINIJA NAVICKIENĖ, Švietimo informacinių technologijų centras

2010 m. gruodžio 10 d. į konferenciją „Informacinės ir komunikacinės technologijos mokyklai“, kurią organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo informacinių technologijų, Ugdymo plėtotės ir Švietimo aprūpinimo centrai, rinkosi mokytojai, ikimokyklinių ir bendrąjį lavinimą teikiančių švietimo įstaigų atstovai, savivaldybių švietimo skyrių ir centrų specialistai, Švietimo ir mokslo ministerijos, jai pavaldžių institucijų darbuotojai. Konferencijos dalyvius svetingai priėmė Vilniaus pedagoginio universiteto Istorijos fakultetas. Konferencijos tikslas buvo aptarti su švietimo bendruomene IKT diegimo situaciją bendrajame ugdyme ir pristatyti aktualiausius informacinių technologijų diegimo projektus.

Konferencijos metu veikė tiekėjų stendų su pasiūlymais mokykloms paroda.

Plenarinį posėdį pradėjo Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vaino Brazdeikis. Apie informacines technologijas XXI amžiaus mokykloje kalbėjo Jolanta Navickaitė, Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento Akademinio mobilumo ir tęstinio mokymo skyrių vyresnioji specialistė. Valstybės pažangos strategijos uždavinius švietimui apžvelgė Ričardas Ališauskas, Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas. Apie įvaldytas antrosios kartos saityno technologijas kalbėjo Stasė Riškienė, Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos mokytoja. Dainora Muraškienė, LITNET atstovė, aptarė interneto naudojimo mokyklose ypatumus.

Po pietų vyko darbas 4 grupėse. Jose buvo diskutuojama apie skaitmenines mokymosi priemones, mokyklų informacines sistemas, mokyklų infrastruktūrą ir bendruomenių kompetencijas.

Pirmosios grupės diskusijoms, kokių skaitmeninių mokymosi priemonių reikėtų mokykloms, vadovavo Giedrius Vaidelis, Ugdymo plėtotės centro direktorius, ir Daiva Drungilienė, Ugdymo plėtotės centro Informacinių technologijų skyriaus vedėja. Apie skaitmeninių mokymosi priemonių saugyklą Švietimo portale kalbėjo Jolanta Daugirdienė, Švietimo informacinių technologijų centro Švietimo portalo skyriaus vedėja. Ugdymo plėtotės centro iniciatyvas diegiant informacines technologijas ugdyme pristatė Giedrius Vaidelis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamų projektų lokalizuojamus ir kuriamus skaitmeninius mokymosi objektus pristatė Ramutė Skripkienė, projekto „Pradinių klasių mokytojų ir specialiojo ugdymo pedagogų kompetencijų taikyti informacines komunikacines technologijas (IKT) ir inovatyvius mokymo metodus tobulinimo modelio išbandymas ir diegimas“ vadovė ir Ona Vaščenkienė, projekto „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro (5–8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas“ vadovė. Ona Vaščenkienė pristatė kuriamus 7–8 kl. gamtos mokslų kurso skaitmeninius mokymosi objektus ir būsimos mokymosi svetainės galimybes. Šių projektų metodininkės kalbėjo apie kitas mokymosi priemones, kurios pasieks mokyklas. Virginija Navickienė apžvelgė kuriamą skaitmeninį lietuvių kalbos mokymosi kursą 5-6 klasėms, Agnė Salyk – lokalizuojamas skaitmenines mokymosi priemones pradinukams.

Antrosios grupės diskusijoms apie mokyklų informacines sistemas vadovavo Vaino Brazdeikis. Grupė svarstė, kaip padėti mokykloms kurti savo informacines sistemas. Apie mokinių registro kūrimą ir duomenų mainus tarp dienynų ir mokinių registro kalbėjo IrenaVainorienė, Švietimo informacinių technologijų centro Švietimo duomenų bazių skyriaus vedėja, apie nacionalinių ir mokyklų informacinių sistemų integraciją kalbėjo Vaino Brazdeikis. Elektroninio dienyno naudojimo patirtimi mokyklose dalijosi Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Darius Bertašius. Jis pristatė interneto svetainę su integruotu elektroniniu dienynu bei lokalia valdymo sistema. Sukurta ir pritaikyta savo mokykloms elektroninio dienyno sistema bei taikymo patirtimi pasidalijo Kauno ir Vilniaus jėzuitų gimnazijų atstovai. UAB „Idamas“, „Nevda“, „Baifoteka“ pristatė elektroninių dienynų sistemas, atsakė į konferencijos dalyvių klausimus.

Trečioji darbo grupė kalbėjo apie mokyklų infrastruktūrą. Diskusijai, kaip turi atrodyti mokymosi aplinka rytoj, vadovavo Tautvydas Salys, Švietimo aprūpinimo centro direktorius. Darbo grupei jis pasakojo apie mokyklų aprūpinimą kompiuterių įranga, įgyvendinant ES SF projektus. Apie virtualių darbo vietų kūrimą NComputing pagrindu ir virtualią interaktyvią lentą U-pointer Lietuvos mokymo įstaigose kalbėjo Saulius Barauskas iš UAB Lantelis, oficialus NComputing ir U-pointer atstovas Lietuvoje. Apple kompiuterių klasę pristatė Eglė Šimė, Apple atstovė. Interneto saugumo problemas Lietuvos mokyklose apžvelgė Aurelija Michailovaitė, Švietimo informacinių technologijų centro tarptautinių tinklų skyriaus metodininkė ir programos „Saugesnis internetas“ atstovė. Bendradarbiavimo aplinkas mokykloms, jų suteikiamas galimybes mokytojams (Live@edu, Moodle) aptarė Asta Buinevičiūtė, Švietimo informacinių technologijų centro Švietimo portalo skyriaus vedėjos pavaduotoja.

Ketvirtosios darbo grupės dalyviai kalbėjo apie mokyklų bendruomenių kompetencijas. Diskusijai vadovavo Alvida Lozdienė, Ugdymo plėtotės centro Informacinių technologijų skyriaus metodininkė. Portalą „Lyderių laikas“ pristatė Gintaras Gimžauskas, Švietimo aprūpinimo centro viešosios komunikacijos specialistas. Apie Intel®Teach Essentials kurso IKT kūrybines galimybes ugdyme kalbėjo Daiva Bukelytė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos. Apie vieną sėkmingiausių tarptautinių projektų Lietuvoje – eTwinning – ir jo patirtį kalbėjo Violeta Čiuplytė, nacionalinė projekto administratorė Lietuvoje iš Švietimo informacinių technologijų centro. Ieva Zdanytė, Microsoft programos „Partneriai mokyme“ koordinatorė Lietuvoje, apžvelgė inovatyvių mokyklų programą, mokyklų galimybes semtis patirties iš pasaulinio inovatyvių mokyklų tinklo. Darbo grupėje buvo surengta vaizdo konferencija su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, pasaulinio inovatyvių mokyklų tinklo dalyvės, mokytojų komanda.

Elektroninis leidinys su konferencijos medžiaga yra čia.

Švietimo portalo steigėjas

Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo portalo valdytojas

Švietimo informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos. ©2013 ITC.

Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus

raštišką ITC sutikimą

Kontaktai

Į pradžią

Paieška

Visas svetainės medis

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas