Sign In
     
Facebook Twitter
Eiti į pagrindinį puslapį
Švietimo portalas
Paieška
Registruotis    Prisijungti
Priminti slaptažodį
   
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas
Socialinis fondas
2013 Atnaujinta projekto „Portalo E.Mokykla plėtra“ metu
Nacionaliniame švietimo lyderystės forume – keistis pasirengusi švietimo bendruomenė
 
2013.03.07 Kategorija: Aktualijos Skelbėjas: Švietimo informacinių technologijų centras
/naujienos/PublishingImages/Renginiai/13%2003%2001%20LL2%20Forumas%202%20diena.jpg
Š. m. vasario 28 d. – kovo 1 d. Nacionaliniame švietimo lyderystės forume „Švietimo lyderiai atnaujina Lietuvą“ iš visos Lietuvos susirinkę švietimo bendruomenės nariai kartu mokėsi, diskutavo, dalijosi patirtimi, kėlė klausimus, ieškojo atsakymų, o renginio pabaigoje pateikė rekomendacijų, kaip tobulinti Lietuvos švietimo sistemą.

„Švietimo bendruomenė turi labai daug klausimų, atsakymų galbūt šiandien mes turime mažiau. Čia susirinkę bendražygiai iš visos Lietuvos turbūt nori keistis, kad švietimas būtų toks, kokį mes visi norime matyti – nukreiptas į vaiko ugdymą ta kryptimi, kad mokykloje jis mokytųsi to, ko jam reikės gyvenime“, - sakė Loreta Šernienė, Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė. 

Šis dviejų dienų Forumas taip pat buvo skirtas aptarti naująją Lietuvos pažangos strategiją „Lietuva 2030“ ir kaip prie jos galėtų prisidėti švietimo lyderiai bei paminėti 100-ąsias habil. dr. Meilės Lukšienės, kuri buvo viena iš Lietuvos švietimo reformos kūrėjų, gimimo metines. Habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osios gimimo metinės paskelbtos ir UNESCO 2013-aisiais minima sukaktimi. 

„Švietimo reforma – tai savo valstybės kūrimas, tai ieškojimas, kaip geriau susitvarkyti bendrą gyvenimą. Šiandien švietimas tampa priedu. Priedu prie ekonominių, teisės reikalų. Ligi absurdo mėginama suprastinti, supaprastinti visą gyvenimą. Ar taip strimgalviais lėkdami neprarasime valstybės?“ – savo pranešime Nacionalinio švietimo lyderystės forumo metu cituodamas dr. Meilę Lukšienę, retoriškai klausė dr. Darius Kuolys. 

Forumo programą ir struktūrą padiktavę patys švietimo lyderiai, dvi dienas aiškinosi, koks yra lyderio identitetas, kokios yra lyderystės apraiškos organizacijoje? Kaip stiprinti mokytojo lyderystę  ir kurti lyderystei palankias sąlygas mokykloje? Kaip uždegti mokymuisi kiekvieną mokinį? Kokie žingsniai veda į savarankiškesnę mokyklą? Kaip paskatinti mokyklų tobulėjimą? Nacionaliniai švietimo tikslai: ar žinome, kur einame? 

„Šiandien patekau į tokią aplinką, kur matau degančias kolegų akis, didžiulį norą kažką daryti, keisti. Manau, kad po Forumo, susigulėjus mintims, jas bus galima pritaikyti savo bendruomenėje, savo mokykloje“ , - sakė Violeta Šaukščiuvienė, Vilkaviškio raj. Keturvalakių pagrindinės mokyklos direktorė.

Nacionalinis švietimo lyderystės forumą organizavo projekto „Lyderių laikas 2“ iniciatoriai bei vykdytojai, kiti partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybės pažangos taryba, Mokyklų tobulinimo centras, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Švietimo aprūpinimo centras, Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubas, bendrovė „Primum Esse“, nacionalinis projektas „Kūrybinės partnerystės“ bei kiti.   

Apie projektą „Lyderių laikas 2“

Projekto „Lyderių laikas 2“ pagrindinis tikslas – suformuoti paramos švietimo lyderiams infrastruktūros pagrindus. Jis skirtas visos Lietuvos švietimo specialistams, žmonėms, besidomintiems lyderyste, mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojams (mokyklų administracijos darbuotojams, mokytojams, savivaldybių administracijų darbuotojams, Švietimo ir mokslo ministerijos ir jai pavaldžių institucijų darbuotojams, aukštųjų mokyklų dėstytojams, švietimo konsultantams, švietimo savivaldos institucijų ir asociacijų vadovams ir dalyviams) bei visiems jauniems žmonėms, ketinantiems savo karjeros siekti švietimo sistemoje. Projektą inicijavo LR Švietimo ir mokslo ministerija. Projektą vykdyti pavesta Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžiam Švietimo aprūpinimo centrui (ŠAC). Projekto partneriai VŠĮ Mokyklų tobulinimo centras ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. 

Daugiau informacijos apie projektą „Lyderių laikas 2“ rasite interneto svetainėje www.lyderiulaikas.smm.lt 

Dėl išsamesnės informacijos apie projektą ir kitų, su juo susijusių, klausimų kreipkitės į projekto virtualios aplinkos viešosios komunikacijos specialistę Živilę Kleivaitę: el. paštas zivile.kleivaite@sac.smm.ltarba tel. (8 5)  2649 448.

Viešinkite turinį socialiniuose tinklalapiuose:

Renginių kalendorius
<2016 m. vasaris>
PrAnTrKtPnŠtSk
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425
2016 m. vasario 25 d.
262728
29123456
Vaizdo siužetai

Kodėl draugija internete vaikams tapo patrauklesnė nei realybėje?
Švietimo portalo steigėjas

Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo portalo valdytojas

Švietimo informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos. ©2013 ITC.

Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus

raštišką ITC sutikimą

Kontaktai

Į pradžią

Paieška

Visas svetainės medis