Sign In
     
Facebook Twitter
Eiti į pagrindinį puslapį
Švietimo portalas
Paieška
Registruotis    Prisijungti
Priminti slaptažodį
   
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas
Socialinis fondas
2013 Atnaujinta projekto „Portalo E.Mokykla plėtra“ metu
Metodinėse dienose mokytojams – geriausia Lietuvos ir pasaulio ugdymo patirtis
 
2013.03.07 Kategorija: Aktualijos Skelbėjas: Švietimo informacinių technologijų centras
http://portalas.emokykla.lt/naujienos/PublishingImages/Bendri/konferencija5.jpg
Šių metų kovo 25–27 dienomis „Litexpo“ rūmuose vyks pedagogams skirtos metodinės dienos, per kurias jie galės susipažinti su ugdymo naujovėmis taikant įvairius mokymo metodus, informacines technologijas, interaktyvias mokymo priemones, netradicines mokymo aplinkas. Mokymus ves Lietuvos ir užsienio šalių lektoriai. Renginys skirtas įvairių bendrojo ugdymo dalykų mokytojams.

Tokie renginiai, pasak Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio, yra puiki galimybė mokytojams gauti naujausią informaciją apie ugdymo turinį, efektyvius mokinių ugdymo metodus, priemones, taikomas Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat pasidalyti profesine patirtimi.

Metodinių dienų dalyviai aptars įvairias mokymosi aplinkas, jų kūrimą naudojant informacinius, operacinius, kūrybinius metodus, pasitelkiant šiuolaikines skaitmenines technologijas, kurios padeda pritaikyti ugdymo turinį skirtingų poreikių vaikams bei kurti mokymuisi palankesnę aplinką ne tik mokykloje, bet ir namuose. Mokytojai gilins žinias apie mobiliuosius IT įrenginius, jų taikymo ugdyme galimybes, dirbdami grupėse kurs aktyvaus mokymosi scenarijus netradicinėse aplinkose (muziejuose, gamtoje).

Viena iš aktualiausių metodinių dienų temų - „Kaip skaitymo, rašymo, kalbėjimo ir klausymo metodai bei interaktyviosios strategijos gali tapti veiksmingu mokymosi įrankiu“. Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros duomenimis, dalyko mokymo ir kalbos ugdymo integravimas pamokoje yra viena problemiškesnių sričių. Metodinėse dienose pedagogai susipažins su šalies ir tarptautine patirtimi kalbos gebėjimų įtakos mokinių pasiekimams ir geresniam teksto suvokimui klausimais.

Lektorė Bridget Middlemas iš Routhemptono universiteto Londone metodinėje dienoje „Galiu kitaip: mokytojo nauji vaidmenys ir ugdymo turinio pritaikymas įvairių ugdymosi poreikių turintiems mokiniams“ pristatys individualizuoto ugdymo tendencijas dirbant su specialiųjų poreikių vaikais bendrojo ugdymo mokykloje.

Nuo šių metų valstybiniuose brandos egzaminuose įvedamas kriterinis vertinimas. Metodinėje dienoje matematikos mokytojams, dirbantiems 9–12 (I–IV gimnazijos klasėse) bus sudaryta galimybė išsamiau susipažinti su šiuo vertinimu bei užduoti lektoriams klausimus.

Kitose metodinėse dienose pedagogai dalysis patirtimi, kaip kūrybiškai ugdyti mokinių sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. 

Registraciją į mokytojų metodines dienas rasite Ugdymo plėtotės centro interneto svetainėje http://www.upc.smm.lt/projektai/pkt/naujienos/mdienos2.php.

Daugiau informacijos:

Salomėja Bitlieriūtė

Projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ metodinių dienų veiklos vadovė

Tel.: 8 682 28 050

Viešinkite turinį socialiniuose tinklalapiuose:

Renginių kalendorius
<2015 m. lapkritis>
PrAnTrKtPnŠtSk
2627282930
2015 m. spalio 30 d.
311
234
2015 m. lapkričio 4 d.
567
2015 m. lapkričio 7 d.
8
91011
2015 m. lapkričio 11 d.
1213
2015 m. lapkričio 13 d.
1415
16171819202122
23242526272829
30123456
Vaizdo siužetai

Paroda „Mokykla 2015“. Kuo mes įdomūs šiandien
Švietimo portalo steigėjas

Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo portalo valdytojas

Švietimo informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos. ©2013 ITC.

Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus

raštišką ITC sutikimą

Kontaktai

Į pradžią

Paieška

Visas svetainės medis