Sign In
     
Facebook Twitter
Eiti į pagrindinį puslapį
Švietimo portalas
Paieška
Registruotis    Prisijungti
Priminti slaptažodį
   
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas
Socialinis fondas
2013 Atnaujinta projekto „Portalo E.Mokykla plėtra“ metu
Vaikai yra saugesni be grynųjų pinigų, įsitikinę tėvai
 
2013.08.22 Kategorija: Aktualijos Skelbėjas: Švietimo informacinių technologijų centras
Tėvams sutariant, kad vaikai, neturėdami grynųjų pinigų, bus saugesni, informacinių technologijų specialistai sukūrė sprendimą, leisiantį mokykloje atsiskaityti elektroniniu būdu. Saugesnę alternatyvą kišenpinigiams siūlo „TAMO“ ir „Mokipay“ sistemų pagrindu veikiantis elektroninis mokinio pažymėjimas, kuriuo vaikai galės ne tik susimokėti už pietus, bet ir patekti į mokyklą ir klasę, taip pat naudotis bibliotekos paslaugomis.
 
Šiuo metu jau 5000 moksleivių naudojasi TAMO elektroniniais mokinio pažymėjimais. Kaune moksleiviai elektroninius pažymėjimus naudoja vietoje viešojo transporto bilietų, Raseiniuose gali atsiskaityti mokyklos valgykloje. O pirmieji pilnai veikiantys daugiafunkciniai pažymėjimai Lietuvos mokyklose pasirodys nuo šių metų rugsėjo.
 
„Iš asmeninės patirties žinau, kad tėvams labai rūpi, kur išleidžiami duodami kišenpinigiai. Žinoma, jie nori, kad vaikas už juos pasistiprintų mokyklos valgykloje, tačiau taip būna toli gražu ne visada. Naujoviškas pažymėjimas, atliksiantis ir elektroninės piniginės funkciją, lengvai išspręstų šią problemą. Tėvai kontroliuotų savo atžalų išlaidas, būtų tikri, kad vaikai pavalgė sveikai ir neišėję iš mokyklos, o mokiniams nebetektų nešiotis grynųjų pinigų“, - sakė Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis.
 
Apie tėvų susirūpinimą saugumu liudija ir apklausos. Daugiau nei 56 proc. didžiausios Plungės mokyklos mokinių tėvų įsitikinę, jog vaikai yra saugesni be grynųjų pinigų. Beveik toks pat nuošimtis apklaustųjų tvirtino, kad jiems svarbiausia elektroninio mokinio pažymėjimo funkcija yra atsiskaitymas valgykloje. Dar didesnė dalis tėvų (69 proc.) paminėjo kitą privalumą - tai, kad pažymėjimas tarnaus kaip elektroninis raktas įėjimui į mokyklą ir klases. 62 proc. apklaustųjų svarbi yra skaitytojo bilieto funkcija.
 
Pasak J. Vaidelio, mokiniams saugumas mokykloje taip pat ne paskutinėje vietoje. „Didesnė patekimo į mokyklą kontrolė prisidėtų prie saugesnės atmosferos kūrimo. Ne mažiau svarbu tai, kad elektroninis raktas būtų svarus indėlis kontroliuojant mokinių lankomumą. Ne paslaptis, kad dalis vaikų reguliariai praleidžia pamokas, tad toks sprendimas būtų viena iš priemonių, didinančių drausmę. Tėvai ir mokytojai galėtų bet kada patikrinti, kaip vienas ar kitas mokinys atvyko į mokyklą ir pamokas“, - svarstė jis.
 
Moksleivių parlamento atstovo tvirtinimu, visgi mokiniams labiausiai imponuoja tokio sprendimo šiuolaikiškumas. Tai parodė ir minėta apklausa – 59 proc. apklausoje dalyvavusios mokyklos mokinių tėvų pagrindiniu elektroninės piniginės privalumu įvardijo jos pažangumą. 56 proc. tėvų mano, kad be grynųjų pinigų jiems bus saugiau, kiek mažiau nei trečdalis įvardijo patogų jos pildymą.
 
„Jaunimas iš esmės yra imlus naujovėms, šiuolaikinėms technologijoms, o toks pažymėjimas suteiktų nemažai pranašumų net tik mokykloje, bet ir laisvalaikiu. Todėl planuojame siūlyti savo mokykloms diegti elektroninius mokinio pažymėjimus“, - teigė Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkas J. Vaidelis.
 
Elektroninis mokinio pažymėjimas yra susietas su informacine „TAMO“ sistema, startavusia su elektroniniais dienynais, bei „Mokipay“ skaitytuvais, leidžiančiais saugiai ir greitai atsiskaityti mokyklos valgykloje ir kitose vietose. Elektroninę piniginę galima papildyti Foxbox terminaluose, taip pat naudojantis elektroninės bankininkystės sistema, o skubiai prireikus – keliais mygtukų paspaudimais mobiliajame telefone.
 
„Neabejojame, kad šis pažangus sprendimas padės išspręsti bent keletą aktualių mokyklos problemų, o svarbiausia, patenkins aiškiai matomą tėvų bei mokyklų bendruomenių saugumo poreikį. Manome, kad nuo rugsėjo vienose pažangiausių mokyklų startuosiantis elektroninis pažymėjimas ilgainiui taps įprastu mokyklų gyvenimo atributu ir palaipsniui pakeis popierinius pažymėjimus, kaip tai prieš kelis metus padarė elektroninis dienynas“, - sakė UAB „Tavo mokykla“ direktorė Viktorija Burlinskaitė.
 
Daugiau informacijos:
 
Viktorija Burlinskaitė
UAB „Tavo mokykla“ direktorė
Mob. 8 605 21998
 
Pagarbiai,
Neringa Stasiūnaitė
Jaunesnioji projektų vadovė
Viešinkite turinį socialiniuose tinklalapiuose:

Renginių kalendorius

2015 m. lapkričio 25 d.

2015 m. lapkričio 26 d.

2015 m. lapkričio 27 d.

<2015 m. lapkritis>
PrAnTrKtPnŠtSk
2627282930
2015 m. spalio 30 d.
311
234
2015 m. lapkričio 4 d.
567
2015 m. lapkričio 7 d.
8
91011
2015 m. lapkričio 11 d.
1213
2015 m. lapkričio 13 d.
1415
16171819202122
23242526272829
30123456
Vaizdo siužetai

Išmaniosios klasės atidarymas Kvėdarnoje
Švietimo portalo steigėjas

Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo portalo valdytojas

Švietimo informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos. ©2013 ITC.

Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus

raštišką ITC sutikimą

Kontaktai

Į pradžią

Paieška

Visas svetainės medis